Rodzinne oglądanie: Simon Reeve i jego śródziemnomorskie przygody (1/4)

Rodzinne oglądanie: Simon Reeve i jego śródziemnomorskie przygody (1/4)

(Mediterranean with Simon Reeve)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2018   od 7 lat
Reżyseria:Eric McFarland
W skrócie:Simon Reeve podróżuje promem do Kalabrii na południu Włoch. Na tych terenach działa mafia. Dzięki kontaktom z policyjnymi śledczymi dziennikarz podąża za zbrojnym konwojem wiozącym tonę kokainy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Brytyjski dziennikarz Simon Reeve przemierza kraje położone wokół Morza Śródziemnego. Liczne urokliwe zakątki przez lata przyciągały turystów spokojem, pięknymi plażami, turkusową wodą i pyszną lokalną kuchnią. Stały się jednak sceną wielu burzliwych i ważnych wydarzeń. Podczas swojej podróży Reeve odwiedzi wielu ludzi mieszkających w malowniczych, ale też niespokojnych regionach. Na jego trasie znajdą się południowe Włochy, Albania, Bliski Wschód i Afryka Północna, Hiszpanię i Lazurowe Wybrzeże.

W tym odcinku

Simon Reeve podróżuje promem do Kalabrii na południu Włoch. Na tych terenach działa mafia ndrangheta. Dzięki kontaktom z policyjnymi śledczymi, dziennikarz podąża za zbrojnym konwojem wiozącym tonę kokainy. Odwiedzi ogromną podziemną warownię pełną tuneli i bunkrów zbudowanych przez nieuchwytnych bossów. Zmierzając na wschód, odwiedza centrum dla żółwi. Zobaczy tam Rafaela, żółwia, którego specjaliści uratowali przed śmiercią po połknięciu ogromnych ilości plastiku. Jest to coraz częstszy problem i coraz większe zagrożenie dla miejscowej przyrody. Simon pomaga wypuścić go z powrotem do morza. Później nocnym promem przedostaje się do jednego z mniej znanych zakątków Albanii. Pod rządami komunistów kraj ten został odizolowany od świata. Reeve odkrywa, że wciąż panuje tu prawo wendety, krwawej zemsty na członkach rodziny. Pierwszy etap swojej podróży kończy w rezerwacie przyrody, w którym żyją ptaki. Ich populacja odnawia się dzięki zakazowi polowań.

Twórcy (pokaż wszystkich)