Rodzina Borgiów 3 (8/10)

Rodzina Borgiów 3 (8/10)

(The Borgias: Tears of Blood)

serial obyczajowy Kanada/Irlandia/Węgry 2013   od 16 lat
Występują:Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Peter Sullivan
Reżyseria:David Leland
W skrócie:Caterina Sforza boleje nad stratą syna i obmyśla plan zemsty. Rozpuszcza pogłoskę, że w Rzymie dokonał się cud. Wkrótce zaufany człowiek donosi jej, że Cezar chce odwiedzić święte miejsce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Burzliwe dzieje członków jednego z najmożniejszych rodów renesansowej Europy - Borgiów - papieża Aleksandra VI i jego nieślubnych dzieci: obdarzonego wybitnymi zdolnościami przywódczymi syna Cezara (François Arnaud), niepokornego Juana (David Oakes) i pięknej, ale coraz bardziej niebezpiecznej Lukrecji (Holliday Grainger). Rodzina, wykorzystując pozycję patriarchy, umacnia swoje wpływy na Półwyspie Apenińskim i w całej Europie. Cieniem na ich sławie kładą się jednak zakazane namiętności, skandale obyczajowe i zamiłowanie do intryg. Trzeci sezon zrealizowanego z rozmachem i dbałością o historyczne szczegóły widowiska.

W tym odcinku

Micheletto odkrywa, że nowy kochanek szpieguje go. Caterina Sforza boleje nad stratą swojego syna i obmyśla plan zemsty. Za jej sprawą rozchodzi się pogłoska, że w Rzymie dokonał się cud. Wkrótce zaufany człowiek donosi Caterinie, że Cezar przybędzie wraz z tłumem pielgrzymów do świętego miejsca. Kobieta decyduje, że właśnie wtedy go zabije. Aleksander VI nadaje inwestyturę królowi Neapolu. Po powrocie z Watykanu Alfonso oświadcza Lukrecji, że odtąd jest ona jego więźniem. Tymczasem papież wreszcie dochodzi do porozumienia z rzymskimi Żydami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)