Redakcja: Pedofil w sieci (8-ost.)

Redakcja: Pedofil w sieci (8-ost.)

serial paradokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:Piotr proponuje współpracownikom, by zajęli się pedofilem nagabującym na czacie jego syna. Zespół przygotowuje prowokację dziennikarską. Antek oświadcza się Basi. Annie grozi zwolnienie z pracy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wyłudzenia, morderstwa, oszustwa, niewyjaśnione zagadki kryminalne - to codzienność pracy dziennikarzy śledczych redakcji "Expressu Codziennego". Balansują na krawędzi prawa i pod presją czasu próbują dociec prawdy, aby przekazać ją opinii publicznej. Głównymi bohaterami serialu są: Alicja - redaktor naczelna, oraz Piotr, Adam i Basia - pracownicy działu śledczego. Kamery rejestrują ich życie zawodowe oraz osobiste. Każdy odcinek "Redakcji" prezentuje inną historię i odrębne śledztwo dziennikarskie, zakończone publikacją artykułu. Scenariusze inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. W serialu wypowiadają się eksperci, m.in. dziennikarze, policjanci, adwokaci i lekarze.

W tym odcinku

Jaś wyznaje ojcu, że kolega z czatu, Krzyś, poprosił go o zdjęcie. Piotr natychmiast dzwoni do komisarza, Karola Góry. W redakcji proponuje współpracownikom, aby zajęli się pedofilem nagabującym jego syna. Nie wie tylko, jak go namierzyć. Z rozwiązaniem przychodzi Dora - studentka fotografii, która została zatrudniona w dziale Waldiego. Zespół przygotowuje prowokację dziennikarską z udziałem Jasia. Niestety, nie przynosi to efektu. Dochodzi do kolejnej prowokacji. Tym razem chłopiec proponuje Krzysiowi spotkanie w cztery oczy. Tymczasem Antek oświadcza się Basi i proponuje, aby zamieszkali w Londynie. Z kolei Annie grozi zwolnienie z pracy. Alicja zaprasza Piotra na rozmowę.