Purpurowe rzeki (3)

Purpurowe rzeki (3)

7.0/10

(Die purpurnen Flüsse)

serial kryminalny Belgia/Francja/Niemcy 2018   od 16 lat
Występują:Olivier Marchal, Erika Sainte, Lubna Azabal, Camille Santerre
Reżyseria:Ivan Fegyveres, Julius Berg, Olivier Barma
W skrócie:Niémans podąża tropem zakonnika, którego habit dostrzegł w blasku księżyca. Gdy wreszcie go znajduje, brat Guillaume umiera. Przedtem wypowiada tajemnicze słowa: 'Miecz i wąż', patrząc na tatuaż.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw Pierre Niémans (Olivier Marchal) i jego nowa partnerka Camille Delauney (Erika Sainte) zajmują się sprawami dziwnych zbrodni, dokonanych w odległych regionach Francji. Za każdym razem morderca był szokująco brutalny. Funkcjonariusze mają do czynienia z przebiegłym przeciwnikiem, który całkowicie wykluczył z gry lokalne oddziały policji. Wraz z postępami w dochodzeniu para detektywów zaczyna poznawać nieznane epizody z historii Francji, a także zaskakujące zabobony silnie zakorzenione w lokalnym folklorze. Na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe'a Grangé. Pisarz brał czynny udział w powstawaniu jej ekranizacji.

W tym odcinku

Niémans podąża tropem zakonnika, którego habit dostrzegł w blasku księżyca. Gdy wreszcie go znajduje, brat Guillaume umiera. Przedtem wypowiada jednak tajemnicze słowa: "Miecz i wąż", patrząc na niebieski tatuaż na przedramieniu. Camille zauważa na dworcu plakat przedstawiający lokalny zespół. W jednym z jego członków rozpoznaje seryjnego gwałciciela, którego aresztowała kilka lat temu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)