Pułapka (6)

Pułapka (6)

6.7/10
serial kryminalny Polska 2019   od 16 lat
Występują:Agata Kulesza, Marianna Kowalewska, Leszek Lichota, Mateusz Więcławek
W skrócie:Czarny przyjeżdża na miejsce spotkania z porywaczami syna. Orientuje się, że zastawiono na niego pułapkę. Ewa i Kamil są uwięzieni w magazynie. Gerard pokazuje nastolatce reportaż o śmierci Sawickiej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Minął rok, odkąd pisarka Olga Sawicka (Agata Kulesza) została uwikłana w kryminalne śledztwo. Teraz jej nowa powieść, "Pułapka", trafiła na listę bestsellerów. Kobieta adoptuje Ewę (Marianna Kowalewska), mają nowy dom i psa o imieniu Buddy. Olga stopniowo dojrzewa też do miłości. Jednak nie zazna spokoju - ma zeznawać w głośnej sprawie Bestii, czyli niejakiego Dariusza Tyńca, oskarżonego o brutalne zabójstwo młodej dziewczyny. Sprawca zgwałcił i udusił swoją ofiarę, po czym wykłuł jej oczy. Ta zbrodnia do złudzenia przypomina morderstwo opisane przez Sawicką w jednej z jej powieści - debiutanckiej "Bestii", wydanej 19 lat wcześniej. W tamtej książce autorka nawiązywała do traumy swojego dzieciństwa: okrutnego mordu, którego była świadkiem w 1981 r. O pomoc podczas procesu zwraca się do kobiety mecenas Warski (Jerzy Radziwiłłowicz). Olga postanawia sama spotkać się z podejrzanym, a zarazem poszukać w swojej przeszłości odpowiedzi na ważne pytania. Zastanawia się, czy jej książka zainspirowała Tyńca, czy też morderca sprzed ponad 30 lat powrócił. Również Ewa wraz z Kamilem i Zosią chce dowiedzieć się, co trapi Olgę.

W tym odcinku

Czarny przyjeżdża na parking, miejsce spotkania z porywaczami syna. Mają dokonać wymiany - ciało Olgi za Stasia. Zamiast przestępców przybywa tam jednak komisarz Marczuk, której towarzyszy policyjna obstawa. Marek orientuje się, że wpadł w pułapkę. Ewa i Kamil są uwięzieni w magazynach pod Warszawą. Gerard pokazuje nastolatce reportaż ze stacji informacyjnej. Dziennikarze mówią o śmierci Sawickiej. Przebywający w szpitalu Warski widzi ten sam materiał. Wypisuje się na własne życzenie i jedzie do domu Rakowca. Kamilowi udaje się osłabić czujność Gerarda. Ucieka, ale jego ukochana zostaje w rękach bandyty. Chłopak decyduje się wrócić po Ewę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także