Pułapka (3/7)

Pułapka (3/7)

6.7/10
serial kryminalny Polska 2019   od 16 lat
Występują:Agata Kulesza, Marianna Kowalewska, Leszek Lichota, Mateusz Więcławek
W skrócie:Ewa i Olga podejrzewają, że prokurator Staniak może mieć związek ze zniknięciem Roksany i morderstwem Moniki. Czarny mówi im przez telefon o porwaniu synka i śmierci Tyńca. Nagle rozmowa się urywa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Minął rok, odkąd pisarka Olga Sawicka (Agata Kulesza) została uwikłana w kryminalne śledztwo. Teraz jej nowa powieść, "Pułapka", trafiła na listę bestsellerów. Kobieta adoptuje Ewę (Marianna Kowalewska), mają nowy dom i psa o imieniu Buddy. Olga stopniowo dojrzewa też do miłości. Jednak nie zazna spokoju - ma zeznawać w głośnej sprawie Bestii, czyli niejakiego Dariusza Tyńca, oskarżonego o brutalne zabójstwo młodej dziewczyny. Sprawca zgwałcił i udusił swoją ofiarę, po czym wykłuł jej oczy. Ta zbrodnia do złudzenia przypomina morderstwo opisane przez Sawicką w jednej z jej powieści - debiutanckiej "Bestii", wydanej 19 lat wcześniej. W tamtej książce autorka nawiązywała do traumy swojego dzieciństwa: okrutnego mordu, którego była świadkiem w 1981 r. O pomoc podczas procesu zwraca się do kobiety mecenas Warski (Jerzy Radziwiłłowicz). Olga postanawia sama spotkać się z podejrzanym, a zarazem poszukać w swojej przeszłości odpowiedzi na ważne pytania. Zastanawia się, czy jej książka zainspirowała Tyńca, czy też morderca sprzed ponad 30 lat powrócił. Również Ewa wraz z Kamilem i Zosią chce dowiedzieć się, co trapi Olgę.

W tym odcinku

Ewa i Olga podejrzewają, że prokurator Staniak może mieć związek ze zniknięciem Roksany i śmiercią Moniki. Czarny mówi im przez telefon o porwaniu jego synka i śmierci Tyńca. Nagle rozmowa się urywa, a Oldze nie udaje się dotrzeć do komisarza. Artur, kierowca z fundacji, proponuje Zosi pracę hostessy na prywatnych imprezach. Dziewczyna podejrzewa, że mężczyzna ma wobec niej nieuczciwe zamiary. Matka Olgi wybudziła się ze śpiączki, jednak wciąż nie można się z nią porozumieć. Sawicka odkrywa, że w tajemnicy odwiedzał ją również Warski. Kiedy postanawia skonfrontować się z mecenasem, dowiaduje się, że ktoś próbuje ją zabić. Kamil odkrywa sekret Zosi. Wraz z Ewą są zszokowani tym, do czego zdolna jest ich przyjaciółka. Upokorzona Zosia decyduje się na bardzo ryzykowny krok, by odkupić swoje winy. Ewa i Olga dochodzą do wniosku, że Dariusz Tyniec został wrobiony. Starsza z kobiet próbuje przekonać do tego komisarz Marczuk, jednak ktoś zaczyna zagrażać Ewie. Czarny chce współpracować z porywaczami syna, ale nie może się z nimi skontaktować. Jeden ze współwięźniów rzuca się na niego z nożem.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także