Przygody Merlina (10)

Przygody Merlina

sezon 1 odc. 10

(The Adventures of Merlin: The Moment of Truth)

serial fantasy Wielka Brytania 2008   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson
Reżyseria:Dave Moore
W skrócie:Bandyci najeżdżają rodzinną wieś Merlina. Jego matka przybywa na zamek Camelot. Prosi o ochronę, ale król odmawia. Artur dołącza do Merlina, by pomoc zagrożonej wiosce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Widowiskowa wersja staroangielskiej legendy o Merlinie i jego przygodach. Za efekty specjalne odpowiedzialna jest angielska firma The Mill, którą założyli m. in. bracia Tony i Ridley Scott. Ekipa The Mill ma swoim koncie Oscara za pracę przy "Gladiatorze". Jej dziełem są efekty specjalne w filmach, takich jak: "Helikopter w ogniu", "Tomb Raider" czy kolejne odsłony Harry'ego Pottera.

W tym odcinku

Bandyci najeżdżają i okradają rodzinną wieś Merlina. Napadają na jego matkę, gdy kobieta próbuje stawiać opór. Zapowiadają, że wrócą. Kobieta przybywa na zamek Camelot. Prosi o pomoc i ochronę przed brutalnymi rabusiami, ale król Uther Pendragon odmawia. Potępia barbarzyńskie ataki, ale nie chce ryzykować życia żołnierzy. Artur jest zawiedziony postawą ojca i wbrew jego racjom decyduje się dołączyć do Merlina. Razem wyruszają na pomoc zagrożonej wiosce. Towarzyszą im Morgana i Gwen.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także