Przemek Saleta: Najcięższe zadania: Kopalnia soli w Wieliczce (9)

Przemek Saleta: Najcięższe zadania: Kopalnia soli w Wieliczce (9)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Przemek przekonuje się, z jakimi zadaniami mierzą się na co dzień pracownicy jednej z najstarszych kopalni w Polsce. Wraz z górnikami przygotowuje stropy i montuje 10-metrowe kotwy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 19 grudnia
za 5 dni
16:00 Metro TV

Opis

Były bokser Przemysław Saleta tym razem mierzy się z zupełnie nowymi wyzwaniami i próbuje swoich sił w różnych zawodach. Odwiedza m.in. kopalnię, stocznię i zakłady chemiczne. Pracuje zarówno w Bieszczadach, jak i na warszawskim poligonie. Na oczach kamer podejmuje się najcięższych prac, które są typowe dla danej profesji.

W tym odcinku

Przemek przekonuje się na własnej skórze, na czym polega praca górnika i z jakimi zadaniami mierzą się na co dzień pracownicy jednej z najstarszych kopalni w Polsce. Wraz z innymi górnikami przygotowuje stropy, czyli bale drewna pod zabudowę, a następnie mocuje je tak, by mogły podtrzymywać konstrukcję chodnika. Później w specjalnej uprzęży montuje 10-metrowe kotwy, które mają zapobiec zawaleniu się stropu. Oprócz tego bokser uczestniczy w załadunku i wymianie uszkodzonych rur odprowadzających wodę z kopalni.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także