Przeklęta liga

7.2/10 7.6/10

(The Damned United)

DRAMAT BIOGRAFICZNY Wielka Brytania/USA 2009   od 16 lat
Występują:Michael Sheen, Timothy Spall, Colm Meaney, Jim Broadbent
Reżyseria:Tom Hooper
W skrócie:Lata 70. ub. w. Brian Clough, były piłkarz i trener, ma prowadzić drużynę Leeds United. Musi wykazać się talentem, sprytem i konsekwencją.
Siedem tygodni z życia Briana Clougha, uznawanego za najlepszego menedżera angielskiego futbolu, który w 1974 r. próbował zreformować drużynę Leeds United.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 70. XX w. Brian Clough (Michael Sheen), były piłkarz i trener piłkarski, właśnie dostaje nową posadę. Ma poprowadzić słynną angielską drużynę Leeds United. Nie jest to oczywiście proste zadanie. Tym bardziej, że brak u jego boku zaufanego pomocnika Petera Taylora (Timothy Spall), z którym odnosił kiedyś sukcesy prowadząc drużynę drugiej ligi. Teraz jednak musi sobie poradzić sam, bo Taylor z rozmaitych powodów odmawia współpracy z nim. Prowadzenie nowego, utytułowanego zespołu jest tym tym bardziej trudne, że nowi podopieczni wierni są jego poprzednikowi i jednocześnie odwiecznemu rywalowi, Donowi Revie (Colm Meaney). Na początek Clough postanawia zmodyfikować styl gry drużyny na bardziej atrakcyjny i waleczny. Nowa strategia nie spotyka się jednak z dobrym przyjęciem wśród zawodników. Po wyjściu na boisko zespół nie uznaje jego wskazówek dotyczących gry, co prowadzi do serii porażek. Aby przekonać do siebie zawodników i zacząć odnosić zwycięstwa, Clough musi wykazać się talentem, sprytem, duchem walki i konsekwencją w działaniu. Scenariusz filmu został oparty na prawdziwej historii legendarnego trenera piłkarskiego Briana Clougha, który przez 44 dni dowodził klubem z Leeds.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)