Program Hades (2-ost.)

Program Hades (2-ost.)

(Covert One: The Hades Factor)

THRILLER USA 2006   od 12 lat
Występują:Stephen Dorff, Mira Sorvino, Blair Underwood, Sophia Myles
Reżyseria:Mick Jackson
W skrócie:Dr Jonathan Smith spotyka się z Billem byłym współpracownikiem Covert One. Wyjawia on, że zabójczy wirus, którym dysponują terroryści, pochodzi z laboratoriów rządowych.
Czytając Roberta Ludluma: pracownicy ściśle tajnej agencji rządowej na tropie terrorystów, dysponujących bronią biologiczną. Dla koneserów.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pułkownik Jonathan Smith (Stephen Dorff) jest byłym agentem Covert One, ściśle tajnej amerykańskiej agencji wywiadowczej grupującej ekspertów z różnych dziedzin. Agencja zajmuje się walką z korupcją wśród elit władzy. Specjalizacją doktora oraz jego ukochanej, Sophie Amsden (Sophia Myles), są epidemie. Podczas konferencji w Niemczech para naukowców dowiaduje się, że w Stanach Zjednoczonych pojawiło się kilka zagadkowych zachorowań na niezidentyfikowanego wirusa. Zarazili się nim m.in. żołnierze, którzy kilka lat temu zostali poddani eksperymentowi biologicznemu podczas misji w Afganistanie. Tymczasem w Berlinie jedna z młodych agentek, Rachel Russel (Mira Sorvino), dokonuje transakcji z grupą Afgańczyków. W ten sposób wchodzi w posiadanie tajemniczej fiolki. Wkrótce staje się celem dla wynajętych morderców i musi uciekać. Jonathan i Sofie wracają do instytutu wojskowego w Maryland, gdzie odkrywają pochodzenie choroby. Okazuje się nim mutacja wirusa ebola, tzw. hades. Niedługo później okazuje się, że w kraju wybuchły kolejne ogniska choroby, którą wywołali dwaj muzułmanie powiązani z groźnym terrorystą, Ghalibem Hassanem (Conrad Dunn). Ekranizacja powieści pt. "Program Hades" mistrza prozy sensacyjnej Roberta Ludluma.

Dr Jon Smith (Stephen Dorff) spotyka się z Billem Griffinem (Josh Hopkins), byłym współpracownikiem Covert One. Wyjawia on Jonowi, że poszukiwane przez niego próbki zabójczego wirusa, którymi dysponują terroryści, pochodzą z laboratoriów rządowych. Jon w towarzystwie Billa udaje się do Afganistanu, mając nadzieję, że na temat tajnych badań dowie się więcej od zbiegłego sanitariusza, Toma Fanchera (Joris Jarsky). Na miejscu ma na niego czekać także agentka Russell (Mira Sorvino). Wkrótce wychodzi na jaw, że w zniknięcie próbek z wirusem zamieszany jest Bill i prawdopodobnie ktoś jeszcze z Covert One. Gdy doktor Jon jest coraz bliżej ujawnienia ponurej prawdy o agencji wywiadowczej, w tym samym czasie grupa Ghaliba Hassana (Conrad Dunn) przygotowuje w Waszyngtonie zamach terrorystyczny z użyciem bomb biologicznych.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)