Prawdy i mity filmowej elity: Szklana pułapka 4.0

(The True Story 5: Die Hard 4.0: the True Story)

serial dokumentalny Wielka Brytania
W skrócie:Spotkanie z hakerami i śledczymi FBI, których historia stała się inspiracją dla twórców czwartej części 'Szklanej pułapki'. Czy cyberatak w podobnym stylu jest w ogóle możliwy?

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona cyklu prezentującego prawdziwe wydarzenia, które stały się kanwą scenariuszy największych hollywoodzkich hitów. Spotkania z ludźmi, których historie zainspirowały producentów do nakręcenia takich filmów, jak "Szklana pułapka 4.0" czy "Kod Leonarda da Vinci". Reżyser słynnego "Plutonu" Oliver Stone wyjawi widzom, co jest prawdą, a co fikcją w dramacie opowiadającym o wojnie w Wietnamie. Z kolei twórcy kasowego horroru "Krzyk" zdradzą, jakie wątki szokujących amerykańskich morderstw wykorzystali w filmie, a także kim był prawdziwy zabójca i w jaki sposób został schwytany. Zostanie też przedstawiona sylwetka Gene'a Roddenberry'ego - scenarzysty kultowego serialu science fiction "Star Trek", a jednocześnie człowieka obdarzonego wizjonerską wyobraźnią. Wymyślone przez niego fikcyjne technologie i urządzenia urzekły nie tylko publiczność, lecz także wynalazców w realnym świecie.

W tym odcinku

Spotkanie z hakerami i śledczymi FBI, których historia stała się inspiracją dla twórców czwartej części "Szklanej pułapki". W programie dowiemy się, czy cyberatak w podobnym stylu jest w ogóle możliwy.

Zobacz także