Poszukiwacze zaginionej prawdy: Tajemnice klasztoru w Lubiążu (3)

Poszukiwacze zaginionej prawdy: Tajemnice klasztoru w Lubiążu (3)

serial dokumentalny Polska 2017
W skrócie:Przeszłość klasztoru w Lubiążu owiana jest tajemnicą. Legendy mówią o tajnych fabrykach, laboratoriach oraz skrytkach. W 1943 roku do budynków opactwa wprowadziły się niemieckie zakłady produkcyjne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia Polski skrywa wiele zagadek. Próby ich rozwikłania prowadzą do powstania wielu, często kontrowersyjnych teorii. Jacek Podemski Piotr i Maszkowski spróbują się między innymi dowiedzieć, czy w epoce Edwarda Gierka prowadzono prace nad bombą atomową, a Hitler zamierzał stworzyć napęd rakietowy na terenie Polski. W każdym odcinku prowadzący odbywają podróż tropem niewyjaśnionych dotąd tajemnic. Nie tylko odwiedzają miejsca związane ze sprawą, ale i spotkają się z mieszkańcami oraz rozmawiają z ekspertami.

W tym odcinku

Klasztor w Lubiążu jest drugim co do wielkości obiektem sakralnym w Europie. Wojenna przeszłość pocysterskiego kompleksu owiana jest tajemnicą. Legendy mówią o podziemnych fabrykach, tajnych laboratoriach oraz skrytkach ze skarbami i dokumentami. W 1943 roku do budynków opactwa faktycznie wprowadziły się niemieckie zakłady produkcyjne. Firma prowadziła badania nad radiolokacją i konstruowała radary. Prowadzący zwracają uwagę na osobę majora Stanisława Siorka, zwanego niekiedy Indianą Jonesem okresu PRL.

Twórcy (pokaż wszystkich)