Poszukiwacze zaginionej prawdy: Nazistowski napęd rakietowy (1)

Poszukiwacze zaginionej prawdy: Nazistowski napęd rakietowy (1)

serial dokumentalny Polska 2017
W skrócie:Góry Sowie skrywają tajemnicę z okresu II wojny światowej. Robotnicy przymusowi III Rzeszy wydrążyli w skałach podziemny kompleks o kryptonimie 'Riese'. Nie wiadomo, jakie było przeznaczenie obiektu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 26 stycznia
za 9 dni
17:00 HISTORY

Opis

Historia Polski skrywa wiele zagadek. Próby ich rozwikłania prowadzą do powstania wielu, często kontrowersyjnych teorii. Jacek Podemski Piotr i Maszkowski spróbują się między innymi dowiedzieć, czy w epoce Edwarda Gierka prowadzono prace nad bombą atomową, a Hitler zamierzał stworzyć napęd rakietowy na terenie Polski. W każdym odcinku prowadzący odbywają podróż tropem niewyjaśnionych dotąd tajemnic. Nie tylko odwiedzają miejsca związane ze sprawą, ale i spotkają się z mieszkańcami oraz rozmawiają z ekspertami.

W tym odcinku

Góry Sowie skrywają tajemnicę z okresu II wojny światowej. Robotnicy przymusowi III Rzeszy wydrążyli w skałach podziemny kompleks o kryptonimie "Riese". Do dziś nie wiadomo, jakie było przeznaczenie obiektu. Jedna z teorii głosi, że produkowano tam tajną broń Hitlera, która miała zmienić losy konfliktu. Kolejna mówi o prototypach latających dysków napędzanych silnikami antygrawitacyjnymi. Maszyny miały być zdolne do pionowego startu i lądowania. Prowadzący porozmawiają z ekspertami, a także odwiedzą archiwa i miejsca związane ze sprawą.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także