Poszukiwacze zaginionej prawdy: MRU - tajemnica zaginionej skrzyni (2)

Poszukiwacze zaginionej prawdy: MRU - tajemnica zaginionej skrzyni (2)

serial dokumentalny Polska 2017
W skrócie:Międzyrzecki Rejon Umocniony to kompleks umocnień z II wojny światowej. W 1945 r. Rosjanie znaleźli w podziemiach skrzynie ze zrabowanymi dziełami sztuki. Część skarbów wciąż może się tam znajdować.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia Polski skrywa wiele zagadek. Próby ich rozwikłania prowadzą do powstania wielu, często kontrowersyjnych teorii. Jacek Podemski Piotr i Maszkowski spróbują się między innymi dowiedzieć, czy w epoce Edwarda Gierka prowadzono prace nad bombą atomową, a Hitler zamierzał stworzyć napęd rakietowy na terenie Polski. W każdym odcinku prowadzący odbywają podróż tropem niewyjaśnionych dotąd tajemnic. Nie tylko odwiedzają miejsca związane ze sprawą, ale i spotkają się z mieszkańcami oraz rozmawiają z ekspertami.

W tym odcinku

Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU) to kompleks umocnień z okresu II wojny światowej. W 1945 roku Rosjanie znaleźli w podziemiach 444 skrzynie z dziełami sztuki zrabowanymi z polskich zbiorów. Wielu ekspertów twierdzi, że nie odkryto jeszcze wszystkich korytarzy i magazynów obiektu, gdzie mogą wciąż być ukryte bezcenne skarby. Prowadzący spotkają się ze specjalistami i eksploratorami, którzy od lat badają podziemia.

Twórcy (pokaż wszystkich)