Poszukiwacze historii (76)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Tym razem miejscem poszukiwań będą Fort Ostróg i Wysoka Skała. W czasie II wojny światowej forty wchodziły w skład obozu, w którym przetrzymywano oficerów. Prowadzący ruszą śladem brawurowej ucieczki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 22 października
dziś
13:00 Polsat Doku (z napisami)
piątek, 1 listopada
za 10 dni
19:00 Polsat Play (z napisami)

Opis

Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski wykopią z ziemi kolejne, zapomniane skarby. W tym sezonie znajdą wóz pancerny Panhard i odwiedzą bieszczadzkie ostępy, próbując odnaleźć ślady burzliwych walk armii rosyjskiej i austriackiej w okresie I wojny światowej. Odkryją też tajemnice koszar 8 Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie i przeprowadzą eksplorację na niemieckim poligonie lotnictwa bombowego w poszukiwaniu bomby betonowej.

W tym odcinku

Pasjonaci historii Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski wykopią z ziemi kolejne skarby. Tym razem miejscem poszukiwań będą Fort Ostróg i Wysoka Skała położone w miejscowości Srebrna Góra. W czasie Drugiej Wojny Światowej obydwa forty wchodziły w skład Oflagu VIIIB, obozu, w którym przetrzymywano polskich oficerów. Prowadzący ruszą śladem ucieczki z miejsca, z którego według Niemców nie dało się uciec. Dowiedzą się, czy można powiedzieć coś więcej i znaleźć coś jeszcze na tym terenie.

Zobacz także