Poszukiwacze historii (62)

serial dokumentalny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Twórcy programu udają się w okolice Gostycyna leżącego w województwie kujawsko-pomorskim. Próbują odnaleźć silnik od słynnego radzieckiego czołgu T34. W poszukiwaniach pomogą im strażacy z OSP.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 23 października
pojutrze
19:00 Polsat Play
poniedziałek, 28 października
za 7 dni
13:30 Polsat Doku

Opis

Archeolog i poszukiwacz skarbów, wspomagani przez specjalistów, m.in. płetwonurków i historyków, ruszają w Polskę na poszukiwania reliktów przeszłości. Skarby, militaria, ślady burzliwych dziejów nadwiślańskiej krainy nie stanowią dla nich tajemnicy. Pasjonaci historii opowiedzą m.in. o wydarzeniach związanych z pierwszą i drugą wojną światową oraz okresem napoleońskim. Indiana Jones mógłby się od nich wiele nauczyć!

W tym odcinku

W tym odcinku twórcy programu wybierają się ponownie w okolice Gostycyna leżącego w województwie kujawsko-pomorskim. Kilka miesięcy wcześniej, na polu bitwy z 10 i 11 lutego 1945 roku, udało nam się odnaleźć fragmenty rozbitego w tej bitwie tygrysa. Tym razem Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski próbują odnaleźć silnik od słynnego radzieckiego czołgu T34. Tak jak uprzednio w poszukiwaniach pomogą im strażacy z OSP.

Zobacz także