Poszukiwacze fortuny (7)

Poszukiwacze fortuny (7)

(Prospectors: Out Of Reach)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Niedaleko jeziora George w Kolorado Rich Fretterd dostrzega niebieski topaz. Dotarcie do znaleziska może być jednak śmiertelnie niebezpieczne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Łowcy fortuny w Górach Skalistych w Kolorado ryzykują życie w poszukiwaniu najdroższych metali szlachetnych i klejnotów na świecie. Walczą nie tylko ze swoimi słabościami, ale również z lawinami, brakiem tlenu czy złodziejami. W górach nie ma zasięgu, ubitych dróg, nie obowiązuje też prawo, dlatego poszukiwacze skarbów wyruszają w góry z łomami i kilofami. Ich cel stanowią najcenniejsze kamienie szlachetne - rodochrozyt, topaz i akwamaryn. Są rzadziej spotykane niż diamenty, wartościowsze niż złoto i dużo trudniejsze do zdobycia. Podczas nagrywania programu znaleziono okaz wart milion dolarów.

W tym odcinku

Rich Fretterd w wieku 18 lat odrzucił ofertę pracy w IBM, aby prowadzić życie poszukiwacza kamieni szlachetnych w Kolorado, i nigdy potem nie żałował tej decyzji. W pobliżu Lake George mężczyzna namierza duży niebieski topaz. Okazuje się jednak, że dotarcie do niego, może być śmiertelnie niebezpieczne. Tymczasem Amanda Adkins, która prowadzi prace górnicze na Mount Antero, ma kłopoty, gdyż jej wykop grozi zawaleniem. Potężna śnieżyca, która nadciąga w te okolice, może zakończyć sezon wydobywczy.

Zobacz także