Poszukiwacze fortuny 4: Wysoko w chmurach (3)

Poszukiwacze fortuny 4: Wysoko w chmurach (3)

(Prospectors 4: Mining in the Clouds)

serial dokumentalny Kanada 2015   od 12 lat
W skrócie:Silne burze zagrażają zyskom poszukiwaczy drogocennych kamieni. Rodzina Dorris przenosi się w inne miejsce, licząc na odrobienie strat po ubiegłym sezonie. Muszą oczyścić teren po pożarze.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Poszukiwacze fortuny wyruszają na wysokość ponad 4000 metrów w Góry Skaliste w Kolorado, gdzie powietrze zawiera o połowę mniej tlenu, a wiatr może mieć siłę huraganu. Niegościnne miejsce swoim naturalnym bogactwem przyciąga jednak wielu śmiałków, którzy marzą o dużym zysku. Łowcy skarbów muszą ponownie stawić czoło matce naturze. Nieprzewidywalna pogoda w górach utrudnia im gorączkowe poszukiwania. W podziemnym tunelu Richowi udaje się znaleźć rzadki baryt, fluoryt i kwarc. Trafia również na unikatowe ślady górników sprzed 100 lat. Dwayne z nowymi towarzyszami odkrywają cenne złoża akwamarynu. Amanda pracuje z Jessicą, doświadczoną poszukiwaczką turmalinu w Kalifornii. Kobiety kopią w dobrym miejscu i wkrótce stają się szczęśliwymi posiadaczkami hematytu. Z kolei Cardwellowie decydują się wrócić na swoje rodzinne stanowisko wydobywcze. Dotychczas nieustraszonym łowcom udało się znaleźć kamienie i minerały warte miliony dolarów. Nieprzystępne Góry Skaliste w Kolorado wciąż jeszcze chowają nieodkryte skarby. Poszukiwacze fortuny udowodnią to w kolejnej serii.

W tym odcinku

Silne burze zagrażają zyskom poszukiwaczy drogocennych kamieni. Rodzina Dorris przenosi się w inne miejsce, licząc na odrobienie strat po ubiegłym sezonie. Muszą oczyścić nowy teren z martwych roślin pozostałych po pożarze. Brian Busse odczuwa skutki kontuzji ramienia, jednak przystępuje do pracy. Cardwellowie liczą na odkrycie cennego złoża. Ich koparka natrafia na niespodziankę.

Zobacz także