Poszukiwacze fortuny 4: Przy świetle księżyca (7)

Poszukiwacze fortuny 4: Przy świetle księżyca (7)

(Prospectors 4: Blue Moon Mining)

serial dokumentalny Kanada 2015
W skrócie:Richard Frettered poszukuje topazów w sekretnym miejscu. Ostatnio udało mu się znaleźć drogocenny okaz wielkości piłki bejsbolowej. Klejnot wyceniony został na 30 tysięcy dolarów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 7 marca
za 11 dni
11:35 Polsat Viasat Explore (z napisami)

Opis

Poszukiwacze fortuny wyruszają na wysokość ponad 4000 metrów w Góry Skaliste w Kolorado, gdzie powietrze zawiera o połowę mniej tlenu, a wiatr może mieć siłę huraganu. Niegościnne miejsce swoim naturalnym bogactwem przyciąga jednak wielu śmiałków, którzy marzą o dużym zysku. Łowcy skarbów muszą ponownie stawić czoło matce naturze. Nieprzewidywalna pogoda w górach utrudnia im gorączkowe poszukiwania. W podziemnym tunelu Richowi udaje się znaleźć rzadki baryt, fluoryt i kwarc. Trafia również na unikatowe ślady górników sprzed 100 lat. Dwayne z nowymi towarzyszami odkrywają cenne złoża akwamarynu. Amanda pracuje z Jessicą, doświadczoną poszukiwaczką turmalinu w Kalifornii. Kobiety kopią w dobrym miejscu i wkrótce stają się szczęśliwymi posiadaczkami hematytu. Z kolei Cardwellowie decydują się wrócić na swoje rodzinne stanowisko wydobywcze. Dotychczas nieustraszonym łowcom udało się znaleźć kamienie i minerały warte miliony dolarów. Nieprzystępne Góry Skaliste w Kolorado wciąż jeszcze chowają nieodkryte skarby. Poszukiwacze fortuny udowodnią to w kolejnej serii.

W tym odcinku

Richard Frettered poszukuje topazów w sekretnym miejscu. Ostatnio udało mu się tam znaleźć okaz wielkości piłki bejsbolowej, wyceniony na 30 tysięcy dolarów. Teraz musi kopać w niebezpiecznym miejscu. Nad głowami pracujących zwisa 30-tonowy głaz, który w każdej chwili może się osunąć. Rodzina Busse przygotowuje się do nowego zadania. Niestety, lekarz zaleca Brianowi zmianę zawodu.

Zobacz także