Poszukiwacze fortuny 4: Fluoryt widmo (5)

Poszukiwacze fortuny 4: Fluoryt widmo (5)

(Prospectors 4: Phantom Fluorite)

serial dokumentalny Kanada 2015   od 12 lat
W skrócie:Richard Frettered wraca do Buck Tunnel. Chce pokazać towarzyszom wyjątkowy egzemplarz kwarcu. Dorrisowie muszą przerwać poszukiwania pegmatytu ze względu na burzę. Udaje się im jednak zdobyć skarb.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 28 lutego
za 5 dni
12:15 Polsat Viasat Explore (z napisami)

Opis

Poszukiwacze fortuny wyruszają na wysokość ponad 4000 metrów w Góry Skaliste w Kolorado, gdzie powietrze zawiera o połowę mniej tlenu, a wiatr może mieć siłę huraganu. Niegościnne miejsce swoim naturalnym bogactwem przyciąga jednak wielu śmiałków, którzy marzą o dużym zysku. Łowcy skarbów muszą ponownie stawić czoło matce naturze. Nieprzewidywalna pogoda w górach utrudnia im gorączkowe poszukiwania. W podziemnym tunelu Richowi udaje się znaleźć rzadki baryt, fluoryt i kwarc. Trafia również na unikatowe ślady górników sprzed 100 lat. Dwayne z nowymi towarzyszami odkrywają cenne złoża akwamarynu. Amanda pracuje z Jessicą, doświadczoną poszukiwaczką turmalinu w Kalifornii. Kobiety kopią w dobrym miejscu i wkrótce stają się szczęśliwymi posiadaczkami hematytu. Z kolei Cardwellowie decydują się wrócić na swoje rodzinne stanowisko wydobywcze. Dotychczas nieustraszonym łowcom udało się znaleźć kamienie i minerały warte miliony dolarów. Nieprzystępne Góry Skaliste w Kolorado wciąż jeszcze chowają nieodkryte skarby. Poszukiwacze fortuny udowodnią to w kolejnej serii.

W tym odcinku

Dwayne Hall zabiera na wyrobisko swojego przyjaciela z Florydy - Jeffa, który nie ma doświadczenia w poszukiwaniu akwamarynu. Richard Frettered wraca do Buck Tunnel i chce pokazać towarzyszom wyjątkowy egzemplarz kwarcu. Wysoko w górach Amanda Adkins i Jessica Mills usiłują znaleźć błękitny akwamaryn. Dorrisowie muszą przerwać poszukiwania pegmatytu ze względu na burzę. Udaje się im jednak zdobyć prawdziwy skarb.

Zobacz także