Porachunki (15/26)

(Underbelly)

serial sensacyjny Australia 2008   od 16 lat
Występują:Gyton Grantley, Robert Mammone, Caroline Craig, Paul Tassone
W skrócie:W dochodzeniu w sprawie zniknięcia Dona MacKay'a policja od początku popełniała błędy.Bob Trimbole odkrył jednak, że wdowa po MacKay'u wciąż zajmuje się handlem heroiną.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Oparta na faktach produkcja prezentująca rywalizację gangów w Melbourne w latach 1995-2005. Australia. Od połowy lat 90. XX w. przez ponad dekadę przestępcze środowisko w Melbourne było zdominowane przez tzw. ekipę Carltona. Wraz z pojawieniem się na rynku przynoszącej ogromne zyski amfetaminy w środowisku zawrzało. Głównymi producentami i dostawcami używki są Tony Mokbel i Carl Williams. Szybko dorabiają się fortuny i zaczynają dążyć do władzy. Gdy policja konfiskuje dużą partię pigułek, sypią się wzajemne oskarżenia i rozpoczyna się wojna gangów. Opinia publiczna z coraz większym niepokojem obserwuje porachunki. Członkowie policyjnej komórki, powołanej do rozpracowania gangsterskiego półświatka, napotykają trudności. Nikt ze środowiska nie wykazuje bowiem chęci współpracy z funkcjonariuszami. Mimo to po zastosowaniu niekonwencjonalnych metod dochodzeniowych policja osiąga cel i większość przestępców, którzy pozostali przy życiu, trafia do więzienia. Wojna gangów, w której zginęły 33 osoby, okazuje się najbardziej krwawą w historii przestępczości na Zachodzie.

W tym odcinku

Dochodzenie w sprawie zniknięcia Dona MacKay'a było skazane na niepowodzenie. Policja od początku popełniała błędy. Choć w śledztwie brało udział wiele osób z różnych służb nie było widać postępów. Gangsterzy cieszyli się z takiego obrotu spraw. Terry Clark dowiedział się, że jeden z jego kompanów próbuje wygryźć go z interesu. Tymczasem Bob Trimbole odkrył, że wdowa po MacKay'u, Barbara, nie myśląc o tym co przytrafiło się jej mężowi, wciąż zajmuje się handlem heroiną.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także