Polska się zmienia: Ochrona środowiska (6)

cykl dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Wsparcie finansowe UE pozwoliło wesprzeć proces odradzania się dzikich pszczół w Puszczy Augustowskiej i przyczynić do rozwoju bartnictwa. Udało się zrekultywować obszar rekreacyjny Arturówek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Omówione zostaną wybrane pomysły z następujących dziedzin: infrastruktura, kultura, przemiany na Śląsku, startupy, zdrowie, ochrona środowiska, elektromobilność, energetyka i innowacyjność. Zaprezentowane zostaną działania osób, firm i instytucji realizujących projekty z wykorzystaniem finansowego wsparcia Unii Europejskiej oraz państw EFTA: Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. Cykl powstał wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

W tym odcinku

Wsparcie finansowe Unii Europejskiej pozwoliło wesprzeć proces odradzania się dzikich pszczół w Puszczy Augustowskiej, a w konsekwencji - przyczynić do rozwoju tradycyjnych metod bartnictwa. Z kolei naukowcy z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego zrekultywowali obszar rekreacyjno-wypoczynkowy Arturówek. Za przywrócenie wartości użytkowych i przyrodniczych terenom zniszczonym przez działalność człowieka otrzymali wyróżnienie Komisji Europejskiej.

Zobacz także