Polowanie na wodne potwory: Zielony goliat (1)

(Monster Fish: Green Goliath)

serial przyrodniczy USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Wybrzeże Północno-Zachodnie w USA znane jest z rzeczy wielkich, m.in. strzelistych sekwoi i olbrzymich migracji łososi. Zeb Hogan poszukuje nieuchwytnego rzecznego giganta - jesiotra zielonego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Znany ichtiolog Zeb Hogan zabiera widzów w podróż, której celem ma być odkrycie gigantycznych drapieżników zamieszkujących wody całego świata. Naukowiec przedstawia nowe sposoby monitorowania rzadkich gatunków ryb, wraz z wędkarzami wyrusza na połów podwodnych drapieżników i zabiera widzów na spotkanie z ogromną kałamarnicą i groźnym żarłaczem białym. W jednym z odcinków były prezydent USA George Bush pomaga Hoganowi wyciągnąć z wody ogromnego tarpona, w innym prowadzący zaprasza widzów na wędrówkę w poszukiwaniu latających ryb, czarnego marlina i ostronosa atlantyckiego.

W tym odcinku

Wybrzeże Północno-Zachodnie w USA znane jest z rzeczy wielkich, m.in. strzelistych sekwoi i olbrzymich migracji łososi. Zeb Hogan poszukuje nieuchwytnego rzecznego giganta - jesiotra zielonego, wodnego potwora, który osiąga ponad dwa metry długości i może dożyć 70 lat. Gatunek ten pamięta czasy dinozaurów. Na świecie żyje ok. 30 gatunków jesiotra, z których wiele jest zagrożonych wyginięciem. Jesiotry zielone wymykają się badaczom. Są tak tajemnicze i trudne do znalezienia, że nikt nie wie, jaka jest ich kondycja. Chcąc się tego dowiedzieć, Zeb łączy siły z biologami, przewodnikami wędkarskimi i plemiennymi rybakami.

Zobacz także