Polowanie na wodne potwory: Rzeczny rekin (2)

(Monster Fish: River Shark)

serial przyrodniczy USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Słynny biolog, w towarzystwie eksperta wędkarstwa, wyrusza na poszukiwania żarłacza tępogłowego - drapieżnika, który żyje również w rzekach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Znany ichtiolog Zeb Hogan zabiera widzów w podróż, której celem ma być odkrycie gigantycznych drapieżników zamieszkujących wody całego świata. Naukowiec przedstawia nowe sposoby monitorowania rzadkich gatunków ryb, wraz z wędkarzami wyrusza na połów podwodnych drapieżników i zabiera widzów na spotkanie z ogromną kałamarnicą i groźnym żarłaczem białym. W jednym z odcinków były prezydent USA George Bush pomaga Hoganowi wyciągnąć z wody ogromnego tarpona, w innym prowadzący zaprasza widzów na wędrówkę w poszukiwaniu latających ryb, czarnego marlina i ostronosa atlantyckiego.

W tym odcinku

Zeb Hogan przybywa na Florydę, nad brzeg laguny Indian River, by zweryfikować opowieści o grasujących tu ludojadach. Analiza relacji o wielkich rekinach, żyjących w słodkiej wodzie daleko od oceanu, wskazuje na żarłacze tępogłowe. Zeb podchodzi sceptycznie do tych rewelacji, choć historie naocznych świadków wydają się wiarygodne. Te pradawne drapieżniki były widywane w bardzo nietypowych miejscach, daleko w głębi lądu, np. w okolicach Saint Louis i ponad 3000 kilometrów w górę Amazonki. Aby oddzielić fakty od fikcji, Hogan w towarzystwie miejscowych ekspertów wybiera się na wyprawę w poszukiwaniu rekina rzecznego.

Zobacz także