Polacy w świecie (26)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Ekipa wyrusza do słonecznej Barcelony. W samym sercu Katalonii Tomasz Florkiewicz i jego zespół spotkają się m.in. z Daniellą i Agą, które objaśnią ekscentryczne katalońskie zwyczaje bożonarodzeniowe.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 23 października
dziś
12:00 Polsat Doku
środa, 30 października
za 7 dni
12:00 Polsat Doku

Opis

Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w nowym, obcym kraju. Rozpoczynają wędrówkę od deszczowej Kopenhagi, przez wietrzne Wellington, kosmopolityczne Sydney aż po egzotyczny Dubaj, gdzie można wspiąć się na najwyższy budynek świata, i Zurych, gdzie można kupić najdroższe i najdokładniejsze - bo szwajcarskie - zegarki. Wszędzie tam można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce.

W tym odcinku

Tym razem ekipa wyrusza do słonecznej Barcelony, gdzie można zwiedzić m.in. czarodziejskie budowle Gaudiego i siedzibę piłkarskiego klubu FC Barcelona. W samym sercu Katalonii Tomasz Florkiewicz i jego zespół spotkają się z programistą i blogerem Pawłem, kucharzem Michałem, który przygotuje paellę, oraz z siostrami Daniellą i Agą, które objaśnią dość ekscentryczne katalońskie zwyczaje bożonarodzeniowe.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także