Polacy w świecie (17)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Jedna z najbardziej słonecznych europejskich stolic - Lizbona. Polacy, którzy od lat mieszkają w tym mieście, zdradzą tajemnice stolicy Portugalii. Michał zaprowadzi ekipę programu na słynne ciastka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 21 października
jutro
11:30 Polsat Doku (z napisami)
poniedziałek, 28 października
za 8 dni
11:30 Polsat Doku (z napisami)

Opis

Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w nowym, obcym kraju. Rozpoczynają wędrówkę od deszczowej Kopenhagi, przez wietrzne Wellington, kosmopolityczne Sydney aż po egzotyczny Dubaj, gdzie można wspiąć się na najwyższy budynek świata, i Zurych, gdzie można kupić najdroższe i najdokładniejsze - bo szwajcarskie - zegarki. Wszędzie tam można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce.

W tym odcinku

Jedna z najbardziej słonecznych europejskich stolic - Lizbona. To miasto, w którym melancholijne dźwięki fado koją duszę i nerwy, a słodkie porto rozgrzewa. Polacy, którzy od lat mieszkają w tym cudownym mieście, zdradzą tajemnice stolicy Portugalii. Marek wytłumaczy, dlaczego Portugalczycy jadają akurat dorsza aż na 365 sposobów. Z kolei Michał zaprowadzi ekipę programu na słynne ciasteczka. Przepis na nie jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic, którą znają tylko trzy osoby.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także