Polacy w świecie (14)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Bohaterami odcinka są Polacy mieszkający w Dublinie. Tomek pracuje jako motorniczy. Ochroniarz Robert zabiera ekipę programu na kaloryczną bułkę. Kierowca Robert pokazuje różne dzielnice.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Florkiewicz odwiedzi wybrane stolice Europy, m.in. Londyn, Madryt, Oslo i Rzym, i sprawdzi, jak żyją w nich Polacy. Szacuje się, że ponad 1,5 milionów rodaków wyemigrowało z kraju do państw zachodnioeuropejskich. Prowadzący spróbuje poznać motywacje tej trudnej decyzji, sprawdzi, jak Polacy radzą sobie z obcym językiem i kulturą i czy różnice kulturowe to bariery nie do pokonania. W każdym odcinku prowadzący zwiedzi wybrane miasto, a bohaterowie odcinka opowiedzą o swoim życiu, czy udało im się znaleźć wymarzoną pracę i jak spędzają wolny czas.

W tym odcinku

Podobno Irlandczyków i Polaków wiele łączy. Ekipa programu i Tomasz Florkiewicz sprawdzi, ile w tym stwierdzeniu jest prawdy. Po zielonej stolicy koniczynki oprowadzą ich Polacy, którzy na stale mieszkają w Dublinie: motorniczy Tomek, ochroniarz Robert oraz kierowca Robert. Pierwszy z nich jest jednym w niewielu kierowców tramwajów w stolicy Irlandii, zwłaszcza że w Dublinie funkcjonują tylko dwie linie. Drugi z bohaterów zabrał ekipę programu na prawdopodobnie najbardziej kaloryczną bułkę świata. Natomiast trzeci z panów pokazał Tomaszowi Florkiewiczowi różne dzielnice Dublina, nie tylko te zielone.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także