Pojedynek

7.2/10 6.5/10

(Sleuth)

THRILLER USA 2007   od 16 lat
Występują:Michael Caine, Jude Law, Carmel O'Sullivan, Harold Pinter
Reżyseria:Kenneth Branagh
W skrócie:Andrew Wyke obiecuje kochankowi żony zgodę na rozwód pod jedynym warunkiem. Młody Milo musi wziąć udział w pewnej mistyfikacji.
Kenneth Branagh filmuje ponownie "Detektywa" Anthony'ego Shaffnera - rozgrywkę między pisarzem (Michael Caine) i aktorem (Jude Law), który uwiódł mu żonę.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Andrew Wyke (Michael Caine) jest cenionym autorem powieści kryminalnych. Starzejący się pisarz mieszka samotnie w rezydencji wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia. Wciąż nie pogodził się on z faktem, że żona Maggie (Carmel O'Sullivan) opuściła go dla znacznie młodszego, bezrobotnego aktora. Niespodziewanie znienawidzony rywal, Milo Tindle (Jude Law), zjawia się w posiadłości Wyke'a. Jego celem jest nakłonienie literata do wyrażenia zgody na rozwód. Pałający chęcią zemsty Andrew obmyśla sprytny plan. Oświadcza gościowi, że podpisze dokumenty, jeśli ten weźmie udział w pewnej mistyfikacji. Oto Milo ma włamać się do domowego sejfu i ukraść naszyjnik wart milion funtów. Dzięki temu młodszy z mężczyzn zdobędzie fundusze na zaspokojenie wygórowanych wymagań Maggie, natomiast gospodarz otrzyma wysokie odszkodowanie z ubezpieczenia i nie straci twarzy. Tindle zgadza się na korzystny dla obu stron układ. Szybko orientuje się jednak, że wpadł w pułapkę. Między mężczyznami dochodzi do bezwzględnej rozgrywki. Ekranizacja sztuki Anthony'ego Shaffera. Autorem scenariusza jest dramaturg, laureat nagrody Nobla - Harold Pinter.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także