Poirot: Zaginiony testament

Poirot: Zaginiony testament

(Poirot: The Case of Missing Will)

serial kryminalny Wielka Brytania 1993
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Beth Goddard
Reżyseria:John Bruce
W skrócie:W 1926 roku bogaty Andrew Marsh sporządza testament. Cały majątek zapisuje przyjaciołom i fundacji. Pomija wychowanicę Violet Wilson. Z czasem zmienia zdanie. Wkrótce zostaje zamordowany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

W 1926 roku bogaty i bezdzietny Andrew Marsh (Mark Kingston) sporządza testament. Cały majątek zapisuje przyjaciołom, współpracownikom i medycznej fundacji. Pomija celowo swą młodą wychowanicę Violet Wilson (Beth Goddard). Zgodnie ze swoimi szowinistycznymi poglądami uważa bowiem, że kobieta winna być utrzymywana przez męża i własny majątek jest jej zbędny. Violet wyrasta na niezależną, zaciętą feministyczną publicystkę. Z upływem lat Marsh zmienia zdanie i decyduje się na zapisanie całego majątku Violet. Mówi o tym przyjacielowi Herkulesowi Poirot (David Suchet), a także wyjawia, że jest śmiertelnie chory i prosi go o nadzór nad nowym testamentem. Jednak tej samej nocy, Marsh zostaje zamordowany. Jego prawnik stwierdza, że stary testament zaginął, a nowy nie powstał. Poirot rozpoczyna śledztwo. Odkrywa, że jego przyjaciel miał potomka, który chce przejąć majątek zmarłego. Odcinek opiera się luźno na opowiadaniu Agathy Christie z 1923 roku. Scenarzysta Douglas Watkinson wprowadził bardzo dużo zmian, uwspółcześnił akcję i wzbogacił o nowe epizody. Jest to jedyny odcinek, który nie jest w zasadzie oparty na prozie pisarki, a tylko korzysta z wymyślonych przez nią postaci.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także