Podbój oceanów: Ferdinand Magellan (1)

(Griff nach der Weltherrschaft)

FILM DOKUMENTALNY Niemcy 2014   od 12 lat
Reżyseria:Serge Ou
W skrócie:Ferdynanda Magellana (Christoph Gaugler) i jego ludzi poznajemy w jednym z najtrudniejszych momentów ich podróży. Po trzech miesiącach żeglowania przez Pacyfik załoga dostrzega ląd - wyspę Cebu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o żeglarzach epoki renesansu - podróżniku Ferdynandzie Magellanie i angielskim korsarzu Francisie Drake'u, który odbył wyprawę dookoła globu. Ich sukcesy i porażki decydowały o porządku ówczesnego świata, kiedy Hiszpania, Portugalia i Wielka Brytania rywalizowały o władzę i wpływy. Naukowcy szukają odpowiedzi na pytanie, jakie były rzeczywiste cele tych dwóch śmiałków. Znalezione w archiwach dokumenty potwierdzają, że zarówno słynny odkrywca, jak i pirat byli wysyłani na tajne misje. Pierwszy z nich miał znaleźć najkrótszą drogę na Wyspy Korzenne, drugi odkryć legendarne Przejście Północno-Zachodnie.

Ferdynanda Magellana (Christoph Gaugler) i jego ludzi poznajemy w jednym z najtrudniejszych momentów ich podróży. Po trzech miesiącach żeglowania przez Pacyfik załoga wreszcie dostrzega ląd - wyspę Cebu na Filipinach. Żeglarze z radością zmierzają w jej kierunku i opuszczają kotwicę. Gdy odpoczywają i naprawiają statki, widzowie poprzez serię scen retrospektywnych poznają historię ich pełnej przygód podróży. Losy wypraw Magellana ukazuje również Jürgen Pohle, historyk pracujący na portugalskich uczelniach. Szuka on odpowiedzi na pytania o to, kim był Ferdynand Magellan, jak żeglarz zdołał zdobyć zaufanie króla Hiszpanii i czemu misja byłego wroga korony była aż tak ważna.

Twórcy (pokaż wszystkich)