Pielęgniarki (202)

Pielęgniarki (202)

serial paradokumentalny Polska 2016   od 12 lat
Reżyseria:Leszek Korusiewicz, Michał Janów, Sebastian Moręcki
W skrócie:Licealistka Marysia została znaleziona nieprzytomna przed blokiem, w którym mieszkają uchodźcy. Badania toksykologiczne wykazują, że zażyła tabletkę gwałtu. Na szczęście nie została zgwałcona.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Losy pracownic jednego z miejskich szpitali. Problemy i dylematy pacjentów, oglądane z perspektywy kobiet, które wykonują jeden z bardzo wymagających, a jednocześnie niedocenianych zawodów. Każdy odcinek opowiada odrębną historię związaną z losem i dolegliwościami pacjenta oraz perypetie personelu medycznego szpitala. W piątej serii w życiu pielęgniarek pojawiają się kolejne dramaty. Ania rozważa wyjazd do Niemiec. Danusia spodziewa się dziecka. U Julity zamieszka chora teściowa. Jadwiga podejrzewa męża o romans, a Ewę i Małgosię czekają rozterki miłosne. Z kolei Daga ujawni głęboko skrywaną tajemnicę.

W tym odcinku

Licealistka Marysia Koniecka została znaleziona nieprzytomna przed blokiem, w którym mieszkają uchodźcy. Badania toksykologiczne wykazują, że zażyła tabletkę gwałtu. Na szczęście okazuje się, że nie została zgwałcona. Ojciec dziewczyny jest pewny, że zrobili to żądni zemsty imigranci, ponieważ on sam zabiega o ich wykwaterowanie. Niebawem rodzice Marysi dowiadują się, że ich córka spotyka się z jednym z cudzoziemców, Salemem. Wkrótce chłopak trafia do szpitala, pobity przez chłopaków z osiedla. Pielęgniarka Ania zwierza się Ewie, że zamierza wyjechać do Niemiec. Kobieta ma nadzieję na lepszą pracę w tamtejszym szpitalu, ale jej partner liczy na to, że nie będzie ona pracować zawodowo.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także