Piekielne drogi: Ciężki ładunek (12)

Piekielne drogi: Ciężki ładunek (12)

(Highway Thru Hell 5: Heavy Duty)

serial dokumentalny Kanada 2016   b.o.
W skrócie:Do wyciągnięcia z rowu dużej ciężarówki i ładunku drewna, Scott musi użyć największego pojazdu holowniczego. Jordie ma za zadanie wyciągnąć z rzeki 12-metrowy przenośnik taśmowy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Piąta odsłona show ukazującego trudną pracę kierowców pomocy drogowej, odpowiedzialnych za przejezdność najniebezpieczniejszych kanadyjskich autostrad. Jamie Davis, który dwa lata wcześniej otworzył filię w Albercie, wskutek kryzysu ogranicza działalność do bazy w Kolumbii Brytyjskiej. Zmuszony jest zwalniać ludzi i wyprzedawać sprzęt. Zmiany mają również dobrą stronę - Jamie znów bierze udział w akcjach, a do jego zespołu wraca jeden z najlepszych operatorów, Scott Bird. Colin McLean staje przed wyzwaniem, które zmieni jego życie zawodowe i osobiste. Na placu boju wciąż są również Quiring Towing i Mission Towing - dwie z najstarszych firm rodzinnych w tej branży w Kolumbii Brytyjskiej.

W tym odcinku

Mike Reynolds, nowy mechanik w zespole Jamiego Davisa, nie chce spędzić całego życia w warsztacie. Jego celem jest praca jako kierowca pomocy drogowej. Zostaje wysłany z pomocą konwojowi przeładowanych ciężarówek jadących autostradą Coquihalla. Z kolei Scott Bird robi wszystko co w jego mocy, by zapobiec wysypaniu się ładunku drewna. Tymczasem ekipa z Mission Towing stara się wyciągnąć spoczywający na dnie rzeki osiemnastotonowy wrak.