Paterno

Paterno

6.0/10 6.5/10
DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2018   od 16 lat
Występują:Riley Keough, Al Pacino, Annie Parisse, Kathy Baker
Reżyseria:Barry Levinson
W skrócie:Joe Paterno (Al Pacino) jako szkolny trener futbolu zdobył najwięcej tytułów w historii. Cieszy się popularnością aż do 2011 r., kiedy jego były współpracownik zostaje oskarżony o molestowanie.
Al Pacino jako pnad 80-letni Joe Paterno, najbardziej skuteczny trener w historii akademickiego futbolu w USA, którego karierę przerwało ujawnienie pedofilskich skłonności jako długoletniego asystenta.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Joe Paterno (Al Pacino) jako szkolny trener futbolu amerykańskiego zdobył najwięcej tytułów w historii. Cieszy się ogromną popularnością aż do listopada 2011 roku, kiedy jego były współpracownik, Jerry Sandusky (Jim Johnson), zostaje oskarżony o molestowanie seksualne młodych chłopców. Do opinii publicznej szybko przedostaje się informacja, że Paterno wiedział o działaniach Sandusky'ego. Mimo jego dawnych sukcesów trener odchodzi ze swojego stanowiska w niesławie. Musi przyznać się do odniesionej porażki i wziąć odpowiedzialność za dramat niewinnych. Film nawiązuje do prawdziwego skandalu seksualnego z 2011 roku. Na ekranie m.in. Al Pacino, laureat Oscara za występ w "Zapachu kobiety", oraz wyróżniona w 1994 roku Złotym Globem Kathy Baker. Reżyserii podjął się kolejny zdobywca Nagrody Akademii, Barry Levinson.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)