Parauszek i przyjaciele: Ratujmy misia (9)

serial animowany Polska 2013   b.o.
W skrócie:Parauszek i Usia znajdują chorego Benka. Wszyscy mieszkańcy lasu szukają dla niego lekarstw i zastanawiają się, jak mu pomóc. Ich rady sprawiają jednak, że Miś coraz bardziej podupada na zdrowiu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zajączek Parauszek żyje wraz z grupą przyjaciół - Usią, Sroką Madzią, Łosiem Łopatkiem, Bobrem Klepkiem, Wiewiórką Kitką, Wilkiem Waldkiem, Lisem Fredkiem i Misiem Benkiem - w przyjaznej krainie zwanej Naszym Lasem. Sympatyczne zwierzątka wspólnie przeżywają wesołe przygody oraz pod okiem wszechwiedzącej sowy Uhu odkrywają otaczający ich świat.i uczą się czym jest przyjaźń, współpraca i poszanowanie przyrody. Serial zrealizowany został w studiu Se-Ma-For w unikalnej poklatkowej technice animacji lalkowej.

W tym odcinku

Parauszek i Usia znajdują chorego Benka. Są przekonani, że Miś pochorował się z przepracowania. Wszyscy mieszkańcy lasu szukają dla niego lekarstw i zastanawiają się, jak mu pomóc. Ich cudowne rady sprawiają jednak, że Miś coraz bardziej podupada na zdrowiu. Dopiero mądra wypowiedź bobra Klepka wyjaśnia powody niedyspozycji.