Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (3)

Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (3)

(Pope: The Most Powerful Man in History)

serial dokumentalny USA 2018   od 12 lat
Reżyseria:David Schaye
W skrócie:Twórcy programu zastanawiają się, jak mocno skorumpowany był Kościół, gdy Martin Luter przybijał do drzwi katedry w Wittenberdze swoich dziewięćdziesiąt pięć tez. Docierają do archiwów Watykanu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pewien światowy przywódca, którego wpływy sięgają w szeregi armii, a także obejmują politykę i religię, wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci. W Archiwach Watykańskich znajdują się dokumenty poświęcone kolejnym papieżom. Mimo to informacje o zwierzchniku Kościoła katolickiego są skrzętnie ukrywane przed świat światem zewnętrznym. Twórcy dokumenty przedstawią sekrety, które dopiero niedawno wyszły na jaw. W swojej serii zamieścili wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy współpracują z papieżem. Oprócz nich, widzowie zobaczą zapiski z niedawno odtajnionych dokumentów archiwalnych.

W tym odcinku

Twórcy programu zastanawiają się, jak mocno skorumpowany był Kościół, gdy Martin Luter przybijał do drzwi katedry w Wittenberdze swoich dziewięćdziesiąt pięć tez. Przez setki lat sądzono, że to przez rodzinę Borgiów Watykan stał się "domem grzechu". Członkowie familii słynęli z nepotyzmu, skandali seksualnych oraz paskudnych politycznych rozgrywek - wszystko, by zabezpieczyć władzę w Stolicy Świętego Piotra. Tymczasem okazuje się, że legenda o Borgiach pełna jest fałszywych informacji. Dzięki otwarciu Archiwów Watykanu dokumentaliści jeszcze raz ujawnią nowe, zaskakujące fakty.

Twórcy (pokaż wszystkich)