Opowieści z ciemnej strony (20)

(Tales from the Darkside: Levitation)

serial grozy USA 1985   od 12 lat
Występują:Joe Turkel, Brad Cowgill, Cynthia Frost, Anthony Thompkins
Reżyseria:John Harrison
W skrócie:Nastolatek zafascynowany magią prosi iluzjonistę, by pozwolił mu uczestniczyć w swojej największej sztuczce - lewitacji. Podczas popisu magik niespodziewanie umiera na atak serca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Każdy odcinek to odrębna, niezależna historia. Wszystkie je łączy jedno - tajemnica. Te zagadkowe historie opowiadają o możliwościach ludzkiej wyobraźni oraz głębokim strachu. Wśród scenarzystów niektórych odcinków można znaleźć Stephena Kinga i Clive'a Barkera - światowych mistrzów literatury grozy. W niektóre postaci wcielili się znani aktorzy filmowi. W pierwszym sezonie m.in. widzowie poznają angielską aktorkę z Nowego Jorku, którą dręczy nieustannie dzwoniący telefon w sąsiednim mieszkaniu, nie chce przestać hałasować i nikt go też nie odbiera. Pojawi się duch zmarłego dziadka będzie nawiedzał swoich bliskich, ponieważ nie będzie chciał uwierzyć w swoją śmierć. Widzowie poznają również historię chińskiej pralni, w której można zmyć z siebie grzechy za dość nieprzyjemną i nie spodziewaną cenę.

W tym odcinku

Nastolatek zafascynowany magią postanawia odnaleźć największego czarodzieja wszech czasów - Kharma. W tym celu udaje się do cyrku, w którym odnajduje potężnego czarnoksiężnika. Niestety, obecnie Kharma nie wykonuje zapierających dech w piersiach popisów magicznych, lecz skupia się na popularnych sztuczkach wykonywanych ku uciesze mas. Zresztą nikt już oprócz chłopca nie wierzy, że Kharma dysponuje tak potężną mocą. Magik odmawia udowodnienia swoich zdolności. Wtedy nastolatek obiecuje mężczyźnie, że przestanie nękać go pytaniami i da mu spokój, jeśli iluzjonista pozwoli uczestniczyć chłopcu w swojej największej sztuczce - lewitacji. Podczas popisu czarodziej niespodziewanie umiera na atak serca, a lewitujący nastolatek odlatuje wysoko w górę i znika z pola widzenia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)