Ojciec Mateusz 20: Powołanie (264)
6.2/10Występują: | Artur Żmijewski, Michał Piela, Piotr Polk, Kinga Preis |
---|---|
W skrócie: | Do proboszcza przyjeżdża jego były podopieczny z seminarium, Ludwik. Na stancji, gdzie mieszka, dochodzi do morderstwa. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Jubileuszowa seria cieszącego się wielką popularnością serialu kryminalnego. Na dowodzonych przez Możejkę (Piotr Polk) policjantów z Sandomierza, m.in. Nocula (Michał Piela), czekają nowe wyzwania i trudne śledztwa. Jak zawsze będzie im w nich pomagał obdarzony zmysłem detektywistycznym i cechujący się doskonałą znajomością ludzkiej psychiki ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski). Razem będą się m.in. starali udowodnić sędziemu piłkarskiemu (Rafał Rutkowski), że sprzedaje mecze, będą szukali osoby odpowiedzialnej za kradzieże, których ofiarą pada pani Florczakowa (Marta Maj), a także zaginionej córki Heleny Michalak (Sławomira Łozińska). W nowej serii jeszcze ważniejszą rolę będzie odgrywała Natalia (Kinga Preis). Gospodyni księdza stanie się wielką fanką powieści kryminalnych. Pod ich wpływem wszędzie będzie się dopatrywać przestępstw.
W tym odcinku
Księdza Mateusza odwiedza jego były podopieczny w seminarium, Ludwik (Marcin Wojciechowski). Chłopak tuż przed święceniami poczuł kryzys wiary i zrezygnował z posługi Bogu. Przyszedł pożegnać się z duchowym opiekunem, bo wkrótce rozpoczyna inżynierskie studia w Krakowie. Ludwik wraca na stancję do pani Romy (Ewa Decówna), która zawsze okazywała mu niezwykłą serdeczność. Zmęczony zapada w drzemkę. Po pobudce znajduje zakrwawione ciało gospodyni. W domu Romy policjanci zabezpieczają ślady. Kobietę ugodzono nożem, lecz nigdzie nie ma narzędzia zbrodni. Nocul rozpytuje sąsiadów o denatkę. Jedna z nich, Walczakowa (Katarzyna Walter) opowiada mu o bezdomnych kotach, którymi obie się opiekowały. Wspomina też o dziewczynie, która kilka razy odwiedziła Romę.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Artur Żmijewski
jako ksiądz Mateusz -
Michał Piela
jako aspirant Nocul -
Piotr Polk
jako komisarz Możejko -
Kinga Preis
jako gospodyni Natalia -
Artur Pontek
jako policjant Marczak -
Rafał Cieszyński
jako policjant Gibalski -
Jędrzej Taranek
jako policjant Paruzel -
Sławomir Orzechowski
jako biskup -
Piotr Kozłowski
jako ksiądz Jacek -
Aleksandra Górska
jako babcia Lucyna -
Ewa Konstancja Bułhak
jako Barbara Halina Nocul -
Eryk Lubos
jako Waldek Grzelak "Pluskwa" -
Katarzyna Burakowska
jako Emilka -
Edyta Olszówka
jako aspirant Ewa Kobylicka -
Łukasz Lewandowski
Zobacz także
- Ojciec Mateusz 20: Cytryny (257) - serial kryminalny - dziś, 16 lutego 14:35
- Ojciec Mateusz 20: Zabójczy instynkt (258) - serial kryminalny - dziś, 16 lutego 15:35 i 1 późniejsza emisja
- Ojciec Mateusz 20: Zły los (259) - serial kryminalny - dziś, 16 lutego 16:30 i 1 późniejsza emisja
- Ojciec Mateusz 20: Odpowiedni moment (260) - serial kryminalny - dziś, 16 lutego 17:25 i 2 późniejsze emisje
- Ojciec Mateusz 20: Tajemnica chemika (261) - serial kryminalny - poniedziałek, 18 lutego 9:35 i 5 późniejszych emisji
- Ojciec Mateusz 20: Bez hamulców (262) - serial kryminalny - sobota, 23 lutego 19:30 i 1 późniejsza emisja
- Rodzina zastępcza: Powołanie (46) - serial komediowy - noc niedz./pon., 24 na 25 lutego 5:00 i 1 późniejsza emisja
- Ojciec Mateusz 20: Łopianowo (263) - serial kryminalny - poniedziałek, 25 lutego 9:25
- Ojciec Mateusz 20: Powołanie (264) - serial kryminalny - noc pt./sob., 1 na 2 marca 0:20
