Nowy świat (1/2)

(New Worlds)

serial kostiumowy Wielka Brytania 2014   od 12 lat
Występują:Pip Carter, Phil Cheadle, Holli Dempsey, Joe Dempsie
W skrócie:1680 r. Ned Hawkind przybywa do Hadley, żeby zebrać podatki od osadników. W tym momencie następuje atak Indian. Ned musi go odeprzeć razem z pastorem Russellem, jego córką oraz grupą Williama Goffe'a.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 15 grudnia
za 8 dni
7:45 CBS Europa

Opis

Intrygująca opowieść o miłości, stracie oraz cenie, jaką musi ponieść człowiek za walkę o sprawiedliwość i wolność. Akcja toczy się w Anglii i Ameryce w latach 80. XVII wieku. Panowanie nowego monarchy na brytyjskim tronie to czas odrodzenia imperium, ale i większej tyranii. Po obu stronach Atlantyku dwie kobiety i dwóch mężczyzn chcą za wszelką cenę walczyć o lepszą przyszłość.

W tym odcinku

Rok 1680. Młody Ned Hawkind przybywa do Hadley w stanie Massachusetts, żeby zebrać podatki od osadników. W tym momencie następuje atak Indian. Ned musi go odeprzeć razem z pastorem Russellem, jego córką Hope oraz grupą prowadzoną przez Williama Goffe'a. Tymczasem w Anglii republikanka Angelica Fanshawe szykuje się do obchodów urodzin swojej córki Beth. Na miejscu zjawiają się banici prowadzeni przez Abe'a, syna Goffe'a, i porywają gości, w tym księcia Monmouth.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także