Nowe raje: Oman: Arabia szczęśliwa (8)

(Grenn Paradise 2)

serial dokumentalny Francja 2008   od 12 lat
Reżyseria:Jean Yves Cauchard
W skrócie:Oman usytuowany jest w południowo- wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Jest to typowo górzysty kraj otoczony piaskiem i wodą. To niezwykła kraina...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W drugiej serii cyklu dokumentalnego "Zielony raj" twórcy przemierzają z kamerą kolejne egzotyczne miejsca, gdzie środowisko naturalne znajduje się pod specjalnym nadzorem rdzennej ludności. Tego typu rezerwaty są otwarte jedynie dla niewielkiej, ściśle określonej grupy turystów. Wszyscy odwiedzający te dziewicze tereny muszą zachować szczególne poszanowanie dla otaczającej przyrody i lokalnych zwyczajów.

W tym odcinku

Oman usytuowany jest w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Jest to typowo górzysty kraj otoczony piaskiem i wodą. Ta niezwykła kraina urzeka zróżnicowanym ukształtowaniem terenu oferując zarówno piękne górskie krajobrazy, jak i równinne wybrzeża oraz niezmierzone pustynie. W dzisiejszym odcinku wraz z twórcami filmu udajemy się najpiękniejszym szlakiem turystycznym nad zatokę Zighy w północnej części kraju. Tu podziwiamy skaliste klify, pustynne fiordy oraz dziewicze, piaszczyste plaże.

Twórcy (pokaż wszystkich)