Niesamowita podróż (2-ost.)

(The Incredible Journey of Mary Bryant)

FILM OBYCZAJOWY Australia/Wielka Brytania 2005   od 12 lat
Występują:Romola Garai, Jack Davenport, Alex O'Lachlan, Sam Neill
Reżyseria:Peter Andrikidis
W skrócie:Mary z Willem, dwójką dzieci oraz kilkoma innymi skazańcami ucieka na kutrze. Po wielu dniach walki z żywiołem dopływają na wyspę Timor. Udają rozbitków i rozpoczynają nowe życie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Scenariusz tego obyczajowego filmu oparto na faktach. W 1786 roku Mary Bryant (Romola Garai), biedna dziewczyna z Kornwalii, zostaje skazana za drobne przestępstwo na zesłanie do australijskiej kolonii karnej Botany Bay.

Mary (Romola Garai) udaje się przechytrzyć porucznika Clarke'a (Jack Davenport) i razem z mężem, Willem (Alex O'Lachlan), dwójką dzieci oraz kilkoma innymi skazańcami ucieka na kutrze z kolonii karnej. Strażnicy puszczają się za nimi w pościg. Następnego dnia więźniowie pewni, że pułkownik i jego ludzie już ich nie dogonią, zatrzymują się na plaży. Wówczas jeden ze zbiegów, Sam, zostaje pojmany. Reszta grupy ucieka. Po wielu dniach walki z żywiołem uciekinierzy, dopływają na wyspę Timor. Tam podają się za rozbitków z angielskiego statku handlowego, ludzi zamożnych i wpływowych, zyskują przychylność gubernatora wyspy i rozpoczynają nowe życie. Niedługo potem na wyspę przybywa Clarke.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)