Nie jestem czarownicą

Nie jestem czarownicą

6.9/10

(I Am Not a Witch)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Niemcy/Wielka Brytania 2017   od 12 lat
Występują:Maggie Mulubwa, Henry B.J. Phiri, Boyd Banda, Kalundu Banda
Reżyseria:Rungano Nyoni
W skrócie:W pewnej afrykańskiej wiosce osierocona ośmiolatka Shula (Maggie Mulubwa) zostaje oskarżona o praktykowanie magii i po krótkim procesie skazana na pobyt w obozie dla czarownic. Trafia na pustynię.
Dziewięciolatka - sirota za którą się nikt nie ujął - zostaje oskarżona o uprawianie magii i osadzona w pustynnym obozie dla wiedźm - więzieniu, ale i atrakcji turystycznej. Na faktach.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W pewnej afrykańskiej wiosce osierocona ośmiolatka o imieniu Shula (Maggie Mulubwa) zostaje oskarżona o praktykowanie magii i po krótkim tendencyjnym procesie skazana na pobyt w obozie dla czarownic, który znajduje się na pustyni. Przebywające tam bezbronne wobec absurdalnych zarzutów kobiety są stygmatyzowane i wykluczone ze społeczeństwa. Okrzyknięte wiedźmami więźniarki zmuszane są do ciężkiej pracy fizycznej, stanowią również niezwykle dochodowe źródło turystycznej atrakcji. Shula po przybyciu do obozu zostaje poddana rytualnej inicjacji, podczas której zapoznaje się z zasadami życia czarownicy. Do pleców przytwierdzają jej biała wstęgę, która zapobiegać ma ucieczce, i informują, że jeśli kiedykolwiek ośmieli się ją przeciąć, zostanie przemieniona w kozę. Dziewczynka nie chce się jednak podporządkować. Film jest laureatem nagrody BAFTA (za debiut reżyserski) i BIFA oraz zdobywcą wielu nominacji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)