Neandertalczycy: poznaj swoich przodków (2)

Neandertalczycy: poznaj swoich przodków (2)

(Neanderthals: Meet Your Ancestors)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2018   od 12 lat
Występują:Andy Serkis, Ella Al-Shamahi
Reżyseria:Vikram Jayanti
W skrócie:Zespół naukowców i aktor Andy Serkis obalają stereotypy o neandertalczykach. Wiedza na temat ich ewolucji pomaga badaczom zrozumieć problemy zdrowotne współczesnych ludzi takie jak cukrzyca i autyzm.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jak się okazuje Neandertalczycy byli bardziej inteligentni i sprawni niż nam dotychczas wydawało. W serii zobaczymy, jak znany z roli Golluma we "Władcy Pierścieni" aktor - Andy Serkis oraz wyposażeni w wyniki najnowszych odkryć paleontolodzy wykorzystują animację trójwymiarową, by wirtualnie przywrócić naszych przodków do życia. Naukowcy redefiniują stereotypy na temat ich wyglądu, inteligencji, kultury oraz DNA, które po nich odziedziczyliśmy. Podaje się, że 2% ludzkich genów pochodzi właśnie od Neandertalczyków. Wiedza na temat ich ewolucji i przyzwyczajeń żywieniowych pomaga naukowcom na nowo spojrzeć na problemy zdrowotne współczesnych ludzi, takie jak autyzm, cukrzyca, czy problemy z odpornością. Zdobywanie wiedzy o historii może mieć ogromny wpływ na naszą przyszłość. Reżyserem obrazu jest dwukrotny zdobywca Oscara za najlepszy dokument - Vikram Jayanti.

W tym odcinku

Zespół naukowców i aktor Andy Serkis obalają stereotypy na temat wyglądu, inteligencji oraz DNA neandertalczyków. Wiedza na temat ich ewolucji i przyzwyczajeń żywieniowych pomaga badaczom zrozumieć problemy zdrowotne współczesnych ludzi, takie jak cukrzyca czy nawet autyzm.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)