Natura w Jedynce: Sekretne życie psów: Najlepszy przyjaciel człowieka (1/3)

(The Secret Life of Dogs: Man's Best Friend)

FILM DOKUMENTALNY Wielka Brytania 2017   od 7 lat
Reżyseria:Michael Massey
W skrócie:Pies często uważany jest za członka rodziny. Czworonożni przyjaciele są potomkami niegdyś największego wroga człowieka - wilka. Ewolucja sprawiła, że przeobrazili się w domowych milusińskich.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nie od dziś wiadomo, że psy są najwierniejszymi kompanami człowieka. Niektóre z nich spędzają większość czasu na kanapie, inne codziennie ciężko pracują. Jedno co łączy rasowego czworonoga z popularnym kundelkiem, to lojalność wobec swego pana. Biologicznie pochodzą od groźnego wilka. Twórcy dokumentu, przedstawiając historie z życia wzięte, próbują zgłębić zagadnienie - jak pies stał się przyjacielem człowieka. Naukowcy dowodzą, że czworonogi przypominają ludzi. Szacuje się, że na świecie żyje obecnie około miliarda pupilów. Wskutek ewolucji z wilka przeobraziły się w kanapowce, by towarzyszyć człowiekowi na każdym etapie jego ziemskiego życia.

Pies często zajmuje szacowne miejsce wśród członków rodziny. Ci czworonożni przyjaciele są potomkami niegdyś największego wroga człowieka - wilka. Ewolucja sprawiła, że z drapieżników psy przeobraziły się w domowych milusińskich. Niezależnie od rasy więź między człowiekiem a tym zwierzęciem zawsze jest wyjątkowa. Czworonogi potrafią bowiem zrozumieć swego pana i przystosowują się do naszego stylu bycia. To wszystko sprawia, że są uważane za przyjaciela śmiertelników.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także