Najniebezpieczniejsze miejsca świata: Drogi (2)

Najniebezpieczniejsze miejsca świata: Drogi (2)

(World's Most Extreme)

program rozrywkowy USA 2014   od 12 lat
W skrócie:Niektóre szlaki łączą lokalizacje tak odległe jak Syberia i Indie. Widzowie zobaczą najciekawsze drogi na świecie. Niektóre z nich to wymarzone miejsca dla kierowców szukających ekstremalnych wrażeń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 29 października
za 10 dni
17:00 Nat Geo People

Opis

Twórcy odwiedzają miejsca, gdzie czai się prawdziwe zagrożenie. Są wśród nich lotniska, drogi, tunele i mosty, które z powodu nietypowego położenia zasłużyły na miano najbardziej niebezpiecznych obiektów na świecie. Widzowie zobaczą unikalne zdjęcia i mrożące krew w żyłach relacje świadków tragicznych zdarzeń, do których dochodzi na szlakach komunikacyjnych. Przemierzając niektóre rosyjskie drogi, kierowcy nie zdają sobie sprawy, jak mogą być niebezpieczne. Jedną z autostrad każdego roku podmywa fala błota, jednak dopuszcza się ją do ruchu. Lądowisko dla samolotów na zboczu góry może wydawać się szaleństwem, a jednak istnieje... Tory kolejowe tuż przy miastach również stanowią zagrożenie.

Od opustoszały podmiejskich szos po zatłoczone autostrady - każda droga ma za zadanie połączyć ze sobą dwa różne miejsca. Zdarza się jednak, że dystans pomiędzy punktem A a punktem B jest wyjątkowo duży. Niektóre szlaki łączą lokalizacje tak odległe jak Syberia i Indie czy Andy i Arktyka. W tym odcinku twórcy programu opowiedzą o dziesięciu najciekawszych drogach na świecie. Niektóre z nich to wymarzone miejsca dla kierowców szukających ekstremalnych wrażeń, inne stanowią jedyne połączenie między cywilizacją a oddalonymi osadami.

Zobacz także