Najniebezpieczniejsze miejsca świata (1/6)

Najniebezpieczniejsze miejsca świata (1/6)

(World's Most Extreme)

program rozrywkowy USA 2014   od 12 lat
W skrócie:Mosty zapewniają atrakcje dla osób spragnionych ekstremalnych wrażeń, m.in. alpinistów oraz miłośników BASE jumpingu. Dokumentaliści zaprezentują najbardziej zadziwiające konstrukcje na świecie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy odwiedzają miejsca, gdzie czai się prawdziwe zagrożenie. Są wśród nich lotniska, drogi, tunele i mosty, które z powodu nietypowego położenia zasłużyły na miano najbardziej niebezpiecznych obiektów na świecie. Widzowie zobaczą unikalne zdjęcia i mrożące krew w żyłach relacje świadków tragicznych zdarzeń, do których dochodzi na szlakach komunikacyjnych. Przemierzając niektóre rosyjskie drogi, kierowcy nie zdają sobie sprawy, jak mogą być niebezpieczne. Jedną z autostrad każdego roku podmywa fala błota, jednak dopuszcza się ją do ruchu. Lądowisko dla samolotów na zboczu góry może wydawać się szaleństwem, a jednak istnieje... Tory kolejowe tuż przy miastach również stanowią zagrożenie.

Wybudowane przez ludzi mosty spowijają całą planetę: od Nepalu po Japonię, od Boliwii po Rosję. Kolejne pokolenia architektów prześcigają się w udoskonalaniu tych cudów inżynierii. Oprócz pięknych widoków mosty zapewniają również atrakcje dla osób spragnionych ekstremalnych wrażeń; kolarzy, alpinistów oraz miłośników sportów takich jak BASE jumping. Tym razem twórcy programu prezentują przegląd dziesięciu najbardziej zadziwiających mostów na świecie.

Zobacz także