Mundial oczami Polaków: Kazań (4)

serial dokumentalny Polska 2018   od 7 lat
Reżyseria:Maria Magriel
W skrócie:Opowieść o miastach, w których zaplanowane zostały mundialowe rozgrywki. Twórcy poszukają w każdym z tych miejsc polskich śladów, spotkają się z rodakami mieszkającymi w Rosji i odwiedzą stadiony.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o miastach, w których zaplanowane zostały rozgrywki Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Twórcy poszukają w każdym z tych miejsc polskich śladów, spotkają się z Polakami mieszkającymi w Rosji, odwiedzą stadiony m.in. w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie, na których zagrali swoje mecze Biało-Czerwoni. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć również polską bazę treningową w Soczi.

W tym odcinku

Tym razem ekipa odwiedza Kazań. Prowadząca przedstawi historię miasta i opowie o jego związku z Polską. Widzowie dowiedzą się o trwającej wiele wieków współpracy polskich i rosyjskich naukowców na Uniwersytecie Federalnym. Przewodnikiem po Kazaniu będzie pani Magda, która opowie o życiu Polaków w tym mieście. Pan Piotr natomiast, specjalista od zagadnień sportowych, opowie kazańskim o stadionie, jego infrastrukturze, a także o tradycjach polskich sportowców.

Twórcy (pokaż wszystkich)