Młoda i piękna

6.2/10 6.7/10

(Jeune & Jolie)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja 2013   od 16 lat
Występują:Marine Vacth, Géraldine Pailhas, Frédéric Pierrot, Fantin Ravat
Reżyseria:François Ozon
W skrócie:Podczas rodzinnych wakacji 17-letnia Isabelle (Marine Vacth) zdobywa pierwsze doświadczenia erotyczne. Wkrótce zostaje prostytutką.
"Galerianki" po francusku. Wkrótce po inicjacji seksualnej dziewczyna z dobrego domu zaczyna intensywnie zarabiać swoim ciałem, zachowując jednocześnie pozory przyzwoitej panienki.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia nastolatki, która zostaje prostytutką, przedstawiona na tle zmieniających się pór roku. Lato. Podczas rodzinnych wakacji na południu Francji 17-letnia Isabelle (Marine Vacth) zdobywa pierwsze doświadczenia erotyczne z młodym Niemcem, Feliksem (Lucas Prisor). Czuje się rozczarowana intymnymi przeżyciami. Jesień. Isabelle stopniowo odkrywa własną seksualność. Niebawem rozpoczyna podwójne życie. Pozornie przykładna studentka i panna z dobrego domu, w tajemnicy pracuje jako luksusowa prostytutka o pseudonimie Lea. Kiedy jeden z jej klientów, starszy od niej Georges (Johan Leysen), umiera na atak serca podczas miłosnych igraszek, dziewczyna postanawia zawiesić swoją erotyczną działalność. Policja trafia jednak na jej trop. Matka Isabelle poznaje prawdę o podwójnym życiu córki. Film François'a Ozona, twórcy m.in. "8 kobiet", "Basenu", nominowanej do berlińskich Złotych Lwów "Żony doskonałej" i "U niej w domu", był nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)