Misja natura: Dolina Baryczy (3/12)

Misja natura: Dolina Baryczy (3/12)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Reżyseria:Jacek Piotr Tarasiuk
W skrócie:Romek i Małgosia udają się do Doliny Baryczy. Stawy Milickie są jednym z najcenniejszych ornitologicznie miejsc w Polsce. Tam zaczyna się ich wyprawa, którą kontynuują na rowerach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial podróżniczo-ekspedycyjny, którego bohaterowie tropią i odkrywają tajemnice przyrody. Małgorzata Kosik i Romuald Mikusek w każdym odcinku mają do wykonania specjalną misję, która wiąże się z poznawaniem obszarów Natura 2000. W różnych zakątkach Polski przekonują się, że przynależność cennych przyrodniczo terenów do tej europejskiej sieci przynosi wiele korzyści, m.in. wpływa na promocję regionu i rozwój ekoturystyki.

W tym odcinku

Romek i Małgosia udają się do Doliny Baryczy, a konkretnie do największego w Europie kompleksu stawów rybnych. Stawy Milickie są jednym z najcenniejszych ornitologicznie miejsc w Polsce. Tam zaczyna się ich wyprawa, którą kontynuują na rowerach. Razem z zawodowymi ornitologami odwiedzają kolonię mew śmieszek i zaglądają do gniazd remiza. Następnie udają się na wycieczkę kolejką wąskotorową i spływ kajakiem do ostoi koników polskich, które pomagają chronić łąki - będące lęgowiskami wielu ptaków.

Twórcy (pokaż wszystkich)