Ministranci

6.8/10 7.0/10

(The Dangerous Lives of Altar Boys)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2002   od 12 lat
Występują:Emile Hirsch, Kieran Culkin, Jodie Foster, Vincent D'Onofrio
Reżyseria:Peter Care
W skrócie:Dwóch inteligentnych urwisów uczy się w katolickiej szkole o ostrym rygorze. Pewnego dnia zaczynają rysować komiks. Są jego bohaterami, a realne życie miesza się im z wytworami wyobraźni.
Uczniowie katolickiego liceum tworzą undergroundowy komiks, w którym fikcja miesza się z rzeczywistością, co wzbudza zrozumiały niepokój ich surowej wychowawczyni.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Savannah, połowa lat 70. Dwóch inteligentnych urwisów uczy się w katolickiej szkole o ostrym rygorze. Są pełni energii i pomysłów, które na pewno nie zostałyby zaakceptowane przez ciało pedagogiczne. Pewnego dnia chłopcy zaczynają rysować komiks, w którym występują w rolach bohaterów. Elementy realnego życia mieszają się tam z wytworami bujnej wyobraźni. Niestety, wkrótce ich dzieło trafia w ręce surowej siostry Assumpty (Jodie Foster). Wtedy zaczynają się kłopoty. Jednak chłopcy jednak nie zamierzają poddać się zaostrzonemu rygorowi, a na dodatek planują coś, co uczyni ich bohaterami miejscowych legend... Film jest ekranizacją autobiograficznej książki Chrisa Fuhrmana.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)