Megafabryki: Piaggio (17)

(Megafactories)

serial dokumentalny USA 2012   od 12 lat
W skrócie:Piaggio to jeden z największych producentów jednośladów na świecie i lider na rynku pojazdów trójkołowych w Indiach. Eksperci przyglądają się procesowi powstawania najsłynniejszego skutera, vespy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serialu pragną ukazać urok produkcji skomplikowanych przedmiotów: krok po kroku, część po części. Zapraszają widzów do fabryk należących do wielkich koncernów i znanych marek, gdzie można obserwować proces powstawania m.in. nowoczesnych samochodów. W planach wizyta m.in. w fabryce klocków Lego, browarze Heinekena oraz fabrykach aut takich jak: Dodge, Jaguar, czy Koenigsegg, Maserati, Mercedes oraz Ducati.

W tym odcinku

Piaggio to obecnie jeden z największych producentów jednośladów na świecie i lider na rynku pojazdów trójkołowych w Indiach. Eksperci krok po kroku przyglądają się procesowi powstawania w fabryce włoskiego koncernu najsłynniejszego skutera świata, vespy. Widzowie zobaczą, w jaki sposób firma wykorzystuje swoje doświadczenie, kreatywny potencjał i umiejętność planowania w produkcji pierwszego komercyjnego modelu skutera z silnikiem hybrydowym - MP3. Ten trzykołowy pojazd może poruszać się napędzany zarówno energią elektryczną, jak i benzyną.

Zobacz także